glowne3

Plaże, pizza, dyskoteki

O jak ja lubię, kiedy robi się ciepło Można zrzucić ciężkie kurtki, kozaki zamienić na tenisówki i przejrzeć sukienki na lato. Czas też pomyśleć o kostiumie kąpielowym, bo obozy ATASu coraz bliżej, a strój do pływania to podstawa. Do tego espadryle albo converse. No i klapki na plażę. Specjalne buty do pływania nie będą potrzebne, bo w Rimini plaże są piaszczyste i nie ma jeżowców.

Tak myślę przetrząsając szafę, co jeszcze będzie potrzebne:

 • bielizna + kostium kąpielowy i coś do spania, gdyby przypadkiem w planie znalazło się pidżama party

 • buty do spacerowania – nasze programy gwarantują dużą ilość zwiedzania. W każdym mieście staramy się zobaczyć jak najwięcej, zrobić jak najlepsze zdjęcia, poznać najciekawsze szczegóły historii miasta i opowieści o życiu mieszkańców. Będzie się działo, a wspomnienia zostaną Wam na długo.

 • sandały albo klapki – w końcu w czymś trzeba przemierzać szerokie plaże Adriatyku, a piasek bywa baaardzo gorący

 • chustka/ czapka/ kapelusz ułatwiają przetrwanie na słońcu, a poza tym są modne :)

 • ręcznik plażowy i krem do opalania – KONIECZNIE! z filtrem min. 30, jego brak grozi spaleniem na raka, nieprzespaną nocą a nawet koniecznością interwencji lekarza.

 • ciemne okulary – podstawa plażowej stylówki!

 • ciepła bluza z kapturem na wypadek, gdyby zrobiło się chłodniej lub zaczęło padać, w końcu przezorny zawsze ubezpieczony! 😉

 • kreacja na imprezy, bo na pewno pójdziemy na dyskotekę. A dyskoteki i kluby z Rimini znane są w całej Europie. Zresztą, pamiętam jak w zeszłym roku byliśmy gwiazdami karaoke. W tym roku trzeba utrzymać poziom

  klub

   

Na wieczorne wyjścia potrzebne będą też modne dodatki. Te można znaleźć, kiedy wybierzemy się do San Marino (no chyba, że obkupicie się wcześniej w Rzymie )

San Marino pachnie perfumami. Położone jest blisko Rimini, na szczycie wysokiej góry. Zaczynamy wspinaczką na twierdzę, skąd roztacza się piękny widok, a potem już tylko schodzimy malowniczymi uliczkami oddając się szaleństwu zakupów. Ceny są okazyjne, zwłaszcza perfum i biżuterii, bo San Marino jest enklawą na terenie Włoch. Oddzielnym państwem ze stolicą właśnie w San Marino Można tu porównywać różne zapachy, kupić prezenty dla przyjaciół i skusić się na lunch z owocami morza. Próbowaliście kiedyś ośmiornicy? I’m loving it 😉

OW1_2

Uczestnicy obozu PÓŁNOC – POŁUDNIE wypoczywają na plażach w okolicach Neapolu. Miasto jest stolicą rejonu Kalabrii i perłą włoskiego południa. Zachęca do wizyty pięknymi zabytkami i atmosferą wiecznej fiesty. Ulice tętnią życiem – spacerowiczów ogarnia gwar rozmów i dźwięk klaksonów. Wśród włoskich kierowców rację ma ten, kto głośniej trąbi 😉 A i jeszcze jedno, będąc w Neapolu lub jego okolicach koniecznie musimy iść na pizzę. W końcu stąd pochodzi słynna Margherita. Po sprowadzeniu do Europy pomidorów, to właśnie w Neapolu zaczęto polewać ciasto sosem pomidorowym. A kiedy w 1889 roku miasto odwiedziła królowa Małgorzata Sabaudzka na jej cześć kucharz przygotował pizzę w kolorach włoskiej flagi: czerwony sos, biały ser mozzarella, zielona bazylia.

Plusem wizyty na południu jest też możliwość wycieczki na Capri. Wyspa jest niewielka, ale jej walory wypoczynkowe cenione są od starożytności. Wypoczywali tu rzymscy cesarze, liczni malarze i poeci. Lenin grywał w szachy.

Capri przyciąga licznym zabytkami i piękną przyrodą. Znana jest z niezwykłych jaskiń, m.in. Lazurowej Groty, do której wpływa się niewielką łódką czyli Groty Koralowej, której ściany ozdobione są kolonią czerwonych koralowców. I tu uwaga, rejs nie trwa długo, ale jeśli macie problemy z podróżami, to pamiętajcie, żeby zarówno tu, jak i do Wenecji zabrać leki, które pozwolą Wam cieszyć się wycieczką statkiem bez dolegliwości żołądkowych. Na tym kończę i idę pobiegać, bo na wyjeździe czekają nas turnieje siatkówki, badmintona, przeciąganie liny i konkursy w wodzie. Kadra też musi dawać radę 😉 Do usłyszenia!

Irmina.

rimini

Pełne informacje o obozach ATAS we Włoszech: www.atas.pl

Podobne

Dodaj komentarz