rzym1

Ciao Bella Italia!

Witajcie!

Mam na imię Irmina i mam szczęście razem ze świetnymi wychowawcami prowadzić obozy Atas we Włoszech.

Z wykształcenia i zamiłowania jestem filologiem klasycznym. Bliska jest mi literatura i kultura Grecji, Rzymu oraz współczesnej Italii. Zwiedzając razem zaczynamy od Koloseum, a kończymy na stadionie Olimpico, łączymy starożytną historię ze współczesną zabawą, po drodze łapiąc pyszną porcję Margherity.

Ciao Bella Italia!

Za oknami biało i mroźno. Zima rządzi! Można zawinąć się w koc i leniwie przeczekać do marca, tylko to nudne. Lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i uciec w jakieś słoneczne miejsce. Wiem, łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić? Najprościej już teraz zabrać się za planowanie wakacyjnego wyjazdu w jakieś ciepłe, słoneczne miejsce.

Czasu na myślenie jest dość, świat wielki, więc decyzja może nie być łatwa. Gdzie by tu pojechać? Tak, żeby było egzotycznie, ale nie za daleko (w końcu dwa dni w autokarze, to żadna frajda 😉 Na pewno ma być ciepło, z błękitnym morzem i szeroką piaszczystą plażą. No i jeszcze musi być ciekawie: trochę zwiedzania i trochę zabawy.

Chyba już znam odpowiedź  Wakacje 2016 to dobry czas żeby wybrać się do słonecznej Italii!

wlochy_atas1

Powodów jest wiele.

Po pierwsze – z Warszawy do Wenecji jest niecałe 1300 km, a od granicy polskiej, jeśli jechalibyśmy przez Czechy i Austrię, do granicy włoskiej tylko około 700 km. Więc, całkiem rozsądnie. Można spokojnie się zdrzemnąć i obudzić w śródziemnomorskim klimacie

Po drugie – morze! Bo chyba nie muszę nikogo przekonywać, że Italia leży nad morzem. Pytanie jakim? Ok, Śródziemnym to dobra odpowiedź. A tak dokładniej?

wlochy11 oboz

Jeśli wybierzecie plażowanie w Rimini, to kąpiemy się w Adriatyku. Plaże są tu szerokie i piaszczyste, a woda błękitna. Dowodem są aż trzy odznaki Błękitnej Flagi przyznane plażom w okolicy, a najbardziej znana – Misano Adriatico – została wyróżniona aż 23 razy. Takie odznaczenie przyznaje międzynarodowa Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE) plażom, które spełniają szereg wymagań. Czyli mamy gwarancje, że plażujemy w miejscu o najwyższym standardzie  Rimini jest miejscem, które bawi się non stop. W ciągu dnia opalamy się na plaży, gramy w siatkówkę, organizujemy dla Was konkursy z nagrodami i gry terenowe. Wieczorami bawimy się na dyskotekach albo robimy imprezy tematyczne w hotelu.

Ci, którzy zdecydują się pojechać na Południe, relaksują się w okolicach Neapolu, czyli z drugiej strony włoskiego buta, nad Morzem Tyrreńskim. W jego północnych wodach można spotkać delfiny, a temperatura wody waha się latem od 23 do 24 °C. Tak naprawdę, to nawet zimą temperatura wody w morzu jest tu wyższa, niż ta na moim termometrze, bo sięga 13 stopni, a za oknem mam zero. Aha, i jeszcze jedno – na południu mamy piękne Morze Jońskie, które oddziela Włochy od Grecji.

Podsumowując – Jest z czego wybierać, a z Atasem nie można się nudzić!

Podobne

Dodaj komentarz