marta

A może by tak… lato na Peloponezie ?

Peloponez – dla niektórych pewnie brzmi znajomo, dla innych tajemniczo… Peloponez to półwysep a zarazem kraina geograficzna w południowej Grecji, ale co najważniejsze, jest to region w którym odbędzie się nasz tegoroczny obóz. Jeśli nie macie jeszcze planów na wakacje, dlaczego by nie pojechać do Loutraki, gdzie będziemy smakować Grecji ?

Jak wspominałam Wam wcześniej, Grecja to kraj który łączy w sobie wszystko to, co potrzebne do wypoczynku i zabawy: szerokie plaże, krystalicznie czystą i ciepłą wodę, piękne widoki.

My dodamy do tego porcję na prawdę dobrej zabawy :)

Podczas trwania naszego obozu czeka na Was mnóstwo atrakcji, ale po kolei:

na dobry początek odwiedzimy Saloniki, w których przespacerujemy się nadmorską promenadą i zobaczymy m.in symbol miasta: Białą Wieżę, po czym udamy się w drogę na Peloponez. Zanim jednak dojedziemy do Loutraki zatrzymamy się na chwilę w Termopilach przy pomniku upamiętniającym miejsce walki Leonidasa, króla Sparty, z Persami. Kto z Was oglądał film „300”, ten wie o co chodzi, kto nie oglądał, będzie miał okazję się dowiedzieć 😉 Z Termopil już tylko kilka godzin jazdy i będziemy w naszym miejscu docelowym.

Loutraki to niewielka ale bardzo atrakcyjna miejscowość położona zaledwie kilka kilometrów od słynnego Kanału Korynckiego. Znana jest od wieków dzięki swoim źródłom termalnym o leczniczych właściwościach, wodzie źródlanej i pięknej plaży. Co ciekawe będąc w Loutraki lub okolicach chcąc kupić wodę do picia, najczęściej natrafia się na tą o nazwie Loutraki właśnie 😉 Woda ta jest tak popularna i smaczna że do źródełka znajdującego się obok basenów termalnych przyjeżdżają ludzie z baniakami, aby zrobić zapasy 😉 Z resztą, najlepiej wybrać się z nami na obóz i przekonać na własnej skórze o dobroczynnych właściwościach loutrackiej wody 😉

og15

Podczas naszego pobytu nad morzem, będziemy oczywiście mieli czas na wypoczynek i kąpiele morskie na oznaczonej „niebieską flagą” plaży. Aby urozmaicić czas przygotowaliśmy dla Was takie atrakcje podczas pobytu jak:

wycieczka do Aten, w trakcie której: wejdziemy na górę Pnyks, zobaczymy Partenon, Nowe Muzeum Akropolu, antyczny Stadion Kalimarmaro, ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego czy też widowiskową zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

warta

Kolejnego dnia wybierzemy się do trzech miejscowości: wspomnianego we wcześniejszym wpisie Nafplio, Myken i Epidauros. Każda z nich inna ale równie ciekawa. Kto wie, może i Was w mieście zakochanych trafi strzała Amora … ? 😉

Dla urozmaicenia od plażowania wybierzemy się również do parku wodnego Water Fun, który znajduje się tuż przy Kanale Korynckim. Warto zobaczyć ten cud techniki, dzięki któremu statki nie muszą opływać Peloponezu zaoszczędzając aż… 400 km. Na naszym obozie będziecie mieli okazję zobaczyć go nie tylko z góry, ale również podczas wieczornego rejsu statkiem, na który wybierzemy się jednego z wieczorów. Mówiąc o wieczorach… na te też mamy dużo pomysłów 😉 Nie zabraknie dyskotek, wieczornych spacerów po Loutraki i malowniczych zachodów słońca. Dodatkowo na koniec pobytu weźmiemy udział w wieczorze greckim, podczas którego zobaczymy i zatańczymy tradycyjne tańce greckie :)

Kiedy nadejdzie czas powrotu, nie spakujemy się tak po prostu i nie ruszymy do Polski… to nie w naszym stylu 😉 Powrót również będzie urozmaicony, tym razem wizytą w Kalambace i górujących nad nią Klasztorach Meteora.

meteory

Brzmi ciekawie ?? Zapraszamy serdecznie – mamy jeszcze wolne miejsca na nasz obóz. A tymczasem zapraszam Was do śledzenia naszego Instagrama, gdzie w przyszłym tygodniu będą się pojawiać fotki z miejsc, które opisałam :)

Pełna oferta obozu w Smaki Grecji OG1 na stronie www.atas.pl

Podobne

Dodaj komentarz