GLOWNE garda mira

Mirabilandia vs Gardaland – wybieramy najlepszy park rozrywki!

Moi drodzy!

Dziś przed Wami, specjalnie dla Was i tylko dla Was – pojedynek gigantów! Dwa największe parki rozrywki we Włoszech zmierzą się w konkursie o tytuł najlepszego. Oba zwiedzamy w trakcie naszych obozów i oba oferują wiele atrakcji. Postaram się przybliżyć oba, a Wy wybierzcie ten dla siebie Zatem…

w lewym narożniku…… Miiiirrraaabiiladia!

W prawym narożniku ….. GaaaaRDAAAaaaaLand!

Pojedynek czas zacząć!

Mirabilandia to największy park rozrywki we Włoszech. Znajdziemy w nim około 40 atrakcji o różnym stopniu intensywności. Od powolnej przejażdżki łódkami, leniwie chyboczącymi się na wodzie, po osiągający 120 km/h rollercoaster iSpeed. Dla mnie najlepszą kolejką jest Katun. Przygoda zaczyna się od powolnego wjazdu na szczyt, aby później, z niesamowitą prędkością, spaść praktycznie pionowo w dół! Niczym na bungee :)

mira1

Kolejną atrakcją wartą uwagi są dwie wieże Oil Towers. Stylizowane na wieże wiertnicze, polecane są osobom o naprawdę mocnych nerwach. Ja, ponieważ lubię się bać, nie mogłam odmówić sobie przejażdżki, ale szczerze przyznaję, kiedy wisi się na wysokości 60 metrów nad ziemią, czekając aż nagle, bez ostrzeżenia, Twój fotel spadnie na sam dół, to ciężko nie krzyczeć ze strachu ;p

mira2

Jeśli ktoś woli spokojniejsze karuzele polecam Mira Express. Kolejkę, którą można zwiedzić cały park, poznając jego najbardziej tajemnicze zakamarki.

No i jeszcze dwie atrakcje, których nie można przegapić – olbrzymie koło młyńskie EuroWheel o wysokości 90 m, z którego widać całą okolicę i El Dorado Falls – 27 metrowa zjeżdżalnia, kończąca się w małym jeziorku :)) Uderzając w tafle wody z prędkością nieraz zbliżoną do 80 km/h nasza łajba tworzy ogromną falę i moczy wszystkich gapiów. Uwielbiam ich zaskoczone miny, kiedy stoją mokrzy od stóp do głów! Ale kiedy temperatura sięga dwudziestu kilku stopni, to taka kąpiel jest miłą ochłodą :)

mira4

Na terenie parku są też restauracje, sklepy i dwie sceny z pokazami. Moim ulubionym jest Szkoła Policyjna. Jest to show, w którym kaskaderzy skaczą na motorach, jeżdżą samochodami na dwóch kołach i wykonują karkołomne akrobacje. 45 minut świetnej zabawy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie parku

Gardaland jest najchętniej odwiedzanym parkiem we Włoszech. Rocznie odwiedza go prawie 3 miliony osób. Park położony jest w okolicy największego włoskiego jeziora Garda i muszę przyznać, że ma magiczny klimat! Możemy spacerować po trzech strefach tematycznych – Fantazji, Adrenalinie i Przygodzie. Każda ma inny poziom intensywności atrakcji. Wystrój jest przemyślany i wykonany z wielką starannością. Już sam spacer po Gardalandzie to atrakcja :)

Największym rollercoasterem parku jest kolejka górska Blue Tornado, która osiąga prędkość 80 km/h, a na trasie ma m.in.: dwie pętle, i obrót o 360 stopni. Mnie najbardziej podobał się Raptor Rollercoaster – wagoniki wyglądające jak łapy wielkiego gada podpięte są bokiem do szyn, przez co siedzący ma wrażenie, że jego fotel jest zawieszony w powietrzu. Efekt jest naprawdę przerażający! :)))

garda1

Wart polecenia jest także Magiczny Dom, który pozwoli nam zobaczyć świat z zupełnie innej perspektywy, na przykład… wisząc na do góry nogami na bocznej ścianie 😉 P

Poszukiwacze adreliny, znajdą tu bardzo podobną wieżę do Oil Towers z Mirabilandii. Nazywa się Space Vertigo i pozwala podziwiać jezioro Garda z wysokości 40 m. Z tej samej wysokości też niespodziewanie spada w dół :) Jeśli natomiast chcemy spokojnie podziwiać jezioro należy wybrać się na stację kosmiczną Flying Island, skąd w księżycowej atmosferze zobaczymy Park i otaczające go tereny.

Poszukiwaczy przygód czeka też rwąca rzeka w amazońskiej dżungli – Jungle Rapids. Spływ pontonami jej szybkim nurtem to nie lada atrakcja! No i trzeba być przygotowanym na niespodziewany prysznic :)

garda2

W Gardalandzie można też zwiedzić piramidę Ramzesa i stanąć w obronie ludzkości, biorąc udział w świetlnej bitwie w podziemnym labiryncie. A na koniec warto zajrzeć do Kina 4D na najnowszą Epokę lodowcową  :)

Więcej informacji na stronie parku

Podsumowując – oba parki mają wiele do zaoferowania :) Moim zdaniem Mirabilandia jest większym wyzwaniem, jeśli chodzi o intensywność. Gardaland to prawdziwie bajeczna kraina, której nie chce się opuszczać. Ciężko wybrać. A Wam który z parków podoba się bardziej?

Podobne

3 Kometarze

 • Marta
  19 kwietnia 2016 at 13:41

  Mirabilandia !

  • obozy_atas
   25 kwietnia 2016 at 12:22

   Dobry wybór :) Obóz na wakacje 2016 też już wybrany?

 • Kasia
  5 czerwca 2016 at 08:14

  GArdaland❤

Dodaj komentarz