obozy1

Czy można na wakacje jechać samemu?

Razem czy osobno? Czy można jechać samemu na wakacje? To pytanie, które nabiera aktualności w miarę zbliżania się wakacji  :) Jedno jest pewne – bez względu na to, czy nie możesz rozstać się z przyjaciółmi, czy potrzebujesz od nich odpocząć lub chcesz poznać nowych ludzi wakacyjny obóz ATASu to dobre rozwiązanie na każdą z tych opcji.

Jadąc sam poznasz lepiej siebie. Będziesz mógł na spokojnie pomyśleć o tym, jakie są twoje cele, plany i marzenia. Zaplanować coś na przyszłość. Będziesz mieć okazję do samodzielnego podejmowania decyzji. Bez pytania o radę znajomych. Początkowo może być to trochę trudne, ale wielkim plusem jest samodzielność, której możesz się nauczyć. Oczywiście my, kadra, jesteśmy do Waszej dyspozycji i chętnie służymy radą i pomocą. Ale niewątpliwym plusem samotnego wyjazdu na obóz jest to, że udowodnisz, iż jesteś osobą dojrzałą, która potrafi samodzielnie podróżować.

Na naszych obozach dbamy o to, żeby nikt się nie nudził i nie czuł zostawiony sam sobie. Możesz jechać sam i poznać nowych znajomych oraz wiele się nauczyć. Możecie jechać grupą i spędzić fantastyczny czas zdobywając kolejne rollercoastery i wspólnie objadając się pizzą. Przyjaciele dodają odwagi, kiedy się boisz. Razem jest łatwiej i raźniej, można się z siebie pośmiać, podtrzymać na duchu, a nawet potrzymać za rękę 😉 No i żaden rollercoaster nie jest na tyle straszny, żeby nie przejechać się nim z przyjaciółmi. Przyjaciele motywują, razem macie power :)

9

Ponadto razem jest taniej, w końcu ciężko samemu zjeść wielką pizzę ;p Lepiej zamówić ją na dwoje albo troje. Podobnie kupując pamiątki czy słodycze, możecie się wymieniać.

Z drugiej strony przebywanie w grupie wymaga asertywności. Musisz się nauczyć mówić „nie” i pogodzić z tym, że nie wszystkie Twoje plany przypadną znajomym do gustu. Kiedy jedziesz sam, to Ty decydujesz, na co naprawdę chcesz poświęcić swój czas. Przy którym obrazie w galerii Uffizzi postać dłużej. Na której karuzeli w lunaparku przejechać się po raz kolejny. Czemu przyjrzeć się dłużej podczas zwiedzania.

A zwiedzamy dużo, uczymy się o nowych krajach, poznajemy historię i sztukę. Dodatkowo takie wyjazdy są świetną okazją do szlifowania języka w codziennych prostych sytuacjach takich jak zakupy, pytanie o drogę, zamawianie w restauracji itp. Jadąc z nami masz pewność, że będziesz się rozwijał, bo poza dobą zabawą, dbamy o edukacyjne znaczenie podróży.

Ale jeśli nie lubisz spędzać czasu samotnie, a Twoi znajomi mają już inne plany, nic się nie martw. Nawet jeśli przyjedziesz na obóz sam, jestem pewna, że bardzo szybko znajdziesz znajomych.

obozy3

Atmosfera letniego obozu sprawia, że łatwiej zawiązuje się znajomości. Chociażby przez to, że nocujemy w kilkuosobowych pokojach, a nic nie zbliża bardziej niż ploty przed snem 😉 Wspólne zwiedzanie też zbliża ludzi. Zwłaszcza, że zwiedzamy w grupach. Poza tym, zawsze macie do dyspozycji naszych wychowawców, którzy dbają o dobry klimat. Możesz z nimi pogadać. Oni też zadbają, żeby nie było nudy. Dodatkowo gry terenowe, wieczorne spotkania i wspólne wyjścia z grupą bardzo szybo sprawią, że zintegrujesz się z innymi uczestnikami obozu i poznasz ciekawych ludzi. A wychowawcy zagwarantują, że wszystko co robimy jest bezpieczne i możecie się bawić bez obaw. A jeśli bardzo, bardzo zatęsknisz za bliskimi, zawsze możesz wykonać szybki telefon :)

Podsumowując – przyjaciele mogą Ci zrobić fajną sesję, ale selfiestick też załatwi sprawę 😉

obozy6

Ps. nawet jeśli jeszcze nie zdecydowałeś czy jechać samemu czy z przyjaciółmi, postaraj się udowodnić rodzicom, że mogą Cię traktować poważnie i że zasługujesz na ich zaufanie. Dobrym pomysłem będzie wcześniejsza rozmowa o Twoich wakacyjnych planach. Tak, żeby nie zaskoczyć rodziców w ostatniej chwili. Opowiedz im o naszych wyjazdach. Jeśli będą mieli pytania, zaproponuj, żeby zadzwonili do biura ATAS. Uzyskają tam wszystkie informacje o programie, opiekunach, warunkach noclegu i transportu, zasadach bezpieczeństwa. Taka wiedza sprawi, że łatwiej będzie im wyrazić zgodę na Twój wyjazd

Podobne

Dodaj komentarz